Best Cryptocurrencies to invest In July 2021

ବିଟକଏନ୍ ଏବଂ ଏଥେରେମ୍ ଠାରୁ ଡୋଗେକ୍ଏନ୍ ଏବଂ ଟେଥର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ସେଠାରେ ହଜାରେ ରୁ ଅଧିକ ବିଭିନ୍ନ କ୍ରିପ୍ଟୋକ୍ୟୁରେନ୍ସି ଅଛି, ଯେତେବେଳେ ଆପଣ କ୍ରିପ୍ଟୋ ଦୁନିଆରେ ପ୍ରଥମେ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ସେତେବେଳେ ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ମାତ୍ରାରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ବିୟରିଂ ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ, ଏଗୁଡିକ ହେଉଛି ବଜାର କ୍ୟାପିଟାଲାଇଜେସନ୍ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଟି କ୍ରିପ୍ଟୋକ୍ୟୁରେନ୍ସି, କିମ୍ବା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଚଳିତ ସମସ୍ତ ମୁଦ୍ରାର ମୋଟ ମୂଲ୍ୟ |

Best Cryptocurrencies to invest In July 2021
Best Cryptocurrencies to invest In July 2021

1. Bitcoin (BTC)

Market cap: Over $667 billion

2009 ରେ ସାଟୋସି ନାକାମୋଟୋ ଛଦ୍ମନାମ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ବିଟକଏନ୍ (BTC) ହେଉଛି ମୂଳ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି | ଅଧିକାଂଶ କ୍ରିପ୍ଟୋକ୍ୟୁରେନ୍ସି ପରି, BTC ଏକ ବ୍ଲକ୍ ଚେନ୍ ଉପରେ ଚାଲିଥାଏ, କିମ୍ବା ହଜାରେ କମ୍ପ୍ୟୁଟରର ଏକ ନେଟୱାର୍କରେ ବଣ୍ଟିତ ଏକ ଲେଜର ଲଗିଂ କାରବାର | କାରଣ ବଣ୍ଟିତ ଲେଜରରେ ଯୋଗଗୁଡିକ ଏକ କ୍ରିପ୍ଟୋଗ୍ରାଫିକ୍ ପଜଲ୍ ସମାଧାନ କରି ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ, କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରମାଣ ନାମକ ଏକ ପ୍ରକ୍ରିୟା, ବିଟକଏନ୍ ଠକମାନଙ୍କଠାରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯାଏ |

ଏହା ଏକ ଘରୋଇ ନାମରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିବାରୁ ବିଟକଏନ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ଆକାଶଛୁଆଁ ହୋଇଛି | ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଆପଣ ପ୍ରାୟ 500 ଡଲାରରେ ବିଟକଏନ୍ କିଣି ପାରିବେ | ଜୁନ୍ 2021 ସୁଦ୍ଧା, ଗୋଟିଏ ବିଟକଏନ୍ ର ମୂଲ୍ୟ $ 32,000 ରୁ ଅଧିକ ଥିଲା | ତାହା ପ୍ରାୟ 6,300% ବୃଦ୍ଧି |

2. Ethereum (ETH)

Market cap: Over $275 billion

ଉଭୟ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ଏବଂ ଏକ ବ୍ଲକ୍ ଚେନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ, ଏହାର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ ହେତୁ ଏଥେରେମ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଡେଭଲପର୍ମାନଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଅଟେ, ତଥାକଥିତ ସ୍ମାର୍ଟ ଚୁକ୍ତିନାମା ପରି, ଯେତେବେଳେ ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ ହୁଏ ଏବଂ ଅଣ-ଫଙ୍ଗିବଲ୍ ଟୋକେନ୍ (NFTs) ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୁଏ |

ଇଥେରେମ୍ ମଧ୍ୟ ଅହେତୁକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଅନୁଭବ କରିଛି | ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ 11 ଡଲାରରୁ 2500 ଡଲାରକୁ ଯାଇ ପ୍ରାୟ 22,000% ରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି।

3. Tether (USDT)

Market cap: Over $62 billion

କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସିର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଫର୍ମ ପରି, ଟେଥର ହେଉଛି ଏକ ଷ୍ଟାବ୍ଲେକ୍ଏନ୍, ଅର୍ଥାତ୍ ଏହା ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର୍ ଏବଂ ୟୁରୋ ପରି ଫିଟ୍ ମୁଦ୍ରା ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ଏବଂ କପଟେଟିକ୍ ଭାବରେ ସେହି ମୂଲ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ସହିତ ସମାନ ମୂଲ୍ୟ ରଖେ | ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ, ଏହାର ଅର୍ଥ ଟେଥରର ମୂଲ୍ୟ ଅନ୍ୟ କ୍ରିପ୍ଟୋକ୍ୟୁରେନ୍ସି ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସୁସଙ୍ଗତ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଏ, ଏବଂ ଏହା ଅନ୍ୟ ମୁଦ୍ରାର ଚରମ ଅସ୍ଥିରତା ପ୍ରତି ସତର୍କ ଥିବା ନିବେଶକମାନଙ୍କ ଦ୍ ed ାରା ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |

4. Binance Coin (BNB)

Market cap: Over $47 billion

ବିନାନ୍ସ ମୁଦ୍ରା ହେଉଛି କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସିର ଏକ ରୂପ ଯାହାକୁ ଆପଣ ବିଶ୍ bin ର ସବୁଠାରୁ ବଡ କ୍ରିପ୍ଟୋ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ମଧ୍ୟରୁ ବିନାନ୍ସ ଉପରେ ବାଣିଜ୍ୟ ଏବଂ ଦେୟ ପ୍ରଦାନରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

2017 ରେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଠାରୁ, ବିନାନ୍ସ ମୁଦ୍ରା ଅତୀତକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛି କେବଳ ବିନାନ୍ସର ବିନିମୟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ବାଣିଜ୍ୟକୁ ସୁଗମ କରିଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହାକୁ ବାଣିଜ୍ୟ, ଦେୟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କିମ୍ବା ଭ୍ରମଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବୁକିଂ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ | ଏହା ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରର କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ପାଇଁ ବାଣିଜ୍ୟ କିମ୍ବା ବିନିମୟ ହୋଇପାରେ, ଯେପରିକି ଏଥେରମ୍ କିମ୍ବା ବିଟକଏନ୍ |

2017 ରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର $ 0.10 ଥିଲା; ଜୁନ୍ 2021 ସୁଦ୍ଧା ଏହା 350 ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ହୋଇ ପ୍ରାୟ 350,000% ଲାଭ କରିଛି।

5. Cardano (ADA)

Market cap: Over $46 billion

କ୍ରିପ୍ଟୋ ଦୃଶ୍ୟକୁ କିଛି ସମୟ ପରେ, କାର୍ଡାନୋ ଏହାର ପ୍ରୁଫ୍-ଅଫ୍-ଷ୍ଟେକ୍ ବ valid ଧତା ପାଇଁ ଆଲିଙ୍ଗନ ପାଇଁ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ | ଏହି ପଦ୍ଧତି କାରବାର ସମୟକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରେ ଏବଂ ବିଟକଏନ୍ ପରି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଥିବା କାରବାର ଯାଞ୍ଚର ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ, ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଦିଗକୁ ଅପସାରଣ କରି ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର ଏବଂ ପରିବେଶ ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରେ | ସ୍ମାର୍ଟ ଚୁକ୍ତିନାମା ଏବଂ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ ପ୍ରୟୋଗକୁ ସକ୍ଷମ କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଡାନୋ ମଧ୍ୟ ଏଥେରେମ୍ ପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ, ଯାହା ଏହାର ମୂଳ ମୁଦ୍ରା ADA ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ |

ଅନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ କ୍ରିପ୍ଟୋ ମୁଦ୍ରା ତୁଳନାରେ କାର୍ଡାନୋର ଏଡିଏ ଟୋକେନ୍ ଅପେକ୍ଷାକୃତ ସାମାନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | 2017 ରେ, ADA ର ମୂଲ୍ୟ $ 0.02 ଥିଲା | ଜୁନ୍ 2021 ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ମୂଲ୍ୟ $ 1.50 ଥିଲା। ଏହା 7,400% ବୃଦ୍ଧି |

6. Dogecoin (DOGE)

Market cap: Over $32 billion

ଏଲୋନ୍ ମସ୍କ ପରି ସେଲିବ୍ରିଟି ଏବଂ ବିଲିୟନେୟାର ମାନଙ୍କୁ ଡୋଗେକ୍ଏନ୍ ଏକ ହଟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହୋଇଛି | 2013 ରେ ଏକ ପରିହାସ ଭାବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, ଏକ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳ ମେମ୍ ଯୋଗୁଁ ଡୋଗେକ୍ଏନ୍ ଶୀଘ୍ର ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ବିକଳ୍ପ ହୋଇଗଲା | ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କ୍ରିପ୍ଟୋ ପରି, ବିଟକଏନ୍ ପରି, ଡୋଗେକ୍ଏନ୍ ସଂଖ୍ୟା ଉପରେ କ limit ଣସି ସୀମା ନାହିଁ ଯାହା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରିବ, ଯାହା ଯୋଗାଣ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ମୁଦ୍ରା ମୂଲ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଲାଗିଥାଏ |

2017 ରେ ଡୋଗେକ୍ଏନ୍ ର ମୂଲ୍ୟ ଥିଲା $ 0.0002 | ଜୁନ୍ 2021 ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ମୂଲ୍ୟ $ 0.32 ଥିଲା – 159,900% ବୃଦ୍ଧି |

7. XRP (XRP)

Market cap: Over $32 billion

ଡିଜିଟାଲ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏବଂ ପେମେଣ୍ଟ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ କମ୍ପାନୀ ରିପଲ୍ ଭଳି ସମାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତାମାନଙ୍କ ଦ୍ ated ାରା ସୃଷ୍ଟି, XRP ସେହି ନେଟୱାର୍କରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ, ବିଭିନ୍ନ ମୁଦ୍ରା ପ୍ରକାରର ବିନିମୟକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ, ଫିଟ୍ ମୁଦ୍ରା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ସହିତ |

2017 ଆରମ୍ଭରେ, XRP ର ମୂଲ୍ୟ $ 0.006 ଥିଲା | ଜୁନ୍ 2021 ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ମୂଲ୍ୟ $ 0.92 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଯାହା 15,233% ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ସମାନ |

8. USD Coin (USDC)

Market cap: Over $25 billion

ଟେଥର ପରି, USD ମୁଦ୍ରା (USDC) ହେଉଛି ଏକ ଷ୍ଟାବ୍ଲେକ୍ଏନ୍, ଅର୍ଥାତ୍ ଏହା ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର୍ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ଏବଂ 1 USD ରୁ 1 USDC ଅନୁପାତ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଛି | USDC ଏଥେରେମ୍ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ, ଏବଂ ଆପଣ ବିଶ୍ global କାରବାର ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ USD ମୁଦ୍ରା ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

9. Polkadot (DOT)

Market cap: Over $15 billion

କ୍ରିପ୍ଟୋକ୍ୟୁରେନ୍ସିଗୁଡିକ ଯେକ any ଣସି ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ଲକ୍ ଚେନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରନ୍ତି; ପୋଲକାଡୋଟ (ଏବଂ ଏହାର ନାମ ନାମ କ୍ରିପ୍ଟୋ) ଏକ କ୍ରିପ୍ଟୋକରେନ୍ସି ନେଟୱାର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି ଯାହା ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକ୍ ଚେନ୍ଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଯୋଗ କରେ ଯାହା ଦ୍ they ାରା ସେମାନେ ଏକତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଏହି ଏକୀକରଣ ହୁଏତ କ୍ରିପ୍ଟୋକ୍ୟୁରେନ୍ସିଗୁଡିକ କିପରି ପରିଚାଳିତ ହୁଏ ଏବଂ 2020 ରେ ପୋଲକାଡୋଟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇପାରେ | ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2020 ରୁ ଜୁନ୍ 2021 ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 615% ବୃଦ୍ଧି ପାଇ $ 2.93 ରୁ $ 20.95 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି |

10. Uniswap (UNI)

Market cap: Over $12 billion

ୟୁନିସୱାପ୍ ହେଉଛି ଏକ ଏଥେରେମ୍-ଆଧାରିତ ଟୋକନ୍ ଯାହା ୟୁନିସୱାପ୍ କୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ, ଏକ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ କ୍ରିପ୍ଟୋ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଯାହା ବାଣିଜ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ତରଳତା ମଡେଲ୍ ବ୍ୟବହାର କରେ | ଏହାର ଅର୍ଥ ବ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ଦଲାଲ-ଡିଲର ପରି କ central ଣସି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୁବିଧାକାରୀ ନାହିଁ | ଏହା ପରିବର୍ତ୍ତେ, ଏହା ସ୍ମାର୍ଟ ଚୁକ୍ତି ଏବଂ ଚାଳିତ ଉତ୍ସଗୁଡିକ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ | ୟୁନିସୱାପର ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ହେଉଛି ମୁକ୍ତ ଉତ୍ସ, ତେଣୁ ଯେକ anyone ଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜର ବିନିମୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ କୋଡ୍ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ |

2020 ରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା, ୟୁନିସୱାପର ମୂଲ୍ୟ $ 0.48 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଜୁନ୍ 2021 ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 24.60 ଡଲାର ଥିଲା, 5,025% ଲାଭ |